Mgr. Markéta Evjáková​

Výtvarnice, grafička, ilustrátorka

* 3. dubna 1982, Vsetín (nyní působím v Brně)

K výtvarnému umění tíhnu odmalička. 11 let jsem navštěvovala Základní uměleckou školu, různé výtvarné kroužky a účastnila se různých výtvarných soutěží. Na gymnáziu jsem maturovala z výtvarné výchovy (2001). S grafickými programy jsem se poprvé setkala na gymnáziu a dále při studiu informační výchovy na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde mě tyto programy zcela pohltily. Na Pdf UPOL mám vystudovaný obor český jazyk – technická a informační výchova. Po úspěšném dokončení studia jsem začala pracovat jako grafička. Grafikou se zabývám od roku 2005.

Čím tvořím?
Dříve jsem malovala barvami, kreslila rudkou i uhlem. Nejvíc mě však bavilo kreslit tužkou portréty. Od roku 2005 ale kreslím pouze na počítači. Nemaluji žádnou nestandardní pomůckou, ale běžnou počítačovou myší.

Čím je moje tvorba charakteristická?
Grafická tvorba je plná zářivých barev i geometrických útvarů, jejichž sladění krásně zapadne do moderních interiérů. Do obrazů vnáším radost, pozitivní myšlení, dětskou hravost i reklamní grafiku.

Co mohu udělat pro vás?
Kreslím obrazy pro děti i dospělé. Vytvořím obraz na vaše přání, připravím vám ori­ginální pohlednici, leták, plakát, pozvánku či blahopřání, kreslím portréty podle fotografie, navrhnu logo vaší společnosti, ilustruji knihy pro děti i pro dospělé. Zkušenosti mám i s obalovým designem hraček.

Moje zraková vada
Stargardtova choroba, familiární drúzy, drúzové papily, degenerace sítnice, poškození zrakového nervu